Kategoriler
T

Taksuk

Birbirine benzer kelimeleri makale yazarken, sözlük karıştırırken ya da gazetelerin bulmaca köşelerinde zaman harcarken kullanabiliyoruz. Burada Taksuk anlamlarına bakacak olursak, bunun en muhtemel kelime anlamı;

Anormal

olabilir.

Kategoriler
T

Topluluk

Topluluk kelimelerinin bir ya da birden fazla anlamı olabilir. Bulmacada ya da başka bir kaynakta merak edebileceğiniz bu kelimelerin aşağıdaki gibi anlamları olabilecektir;

Ansambl

Kategoriler
T

Tezat

Tezat kelimelerinin bir ya da birden fazla anlamı olabilir. Bulmacada ya da başka bir kaynakta merak edebileceğiniz bu kelimelerin aşağıdaki gibi anlamları olabilecektir;

Antagonizma

Kategoriler
T

Tuhaflık

Çoğu zaman “Yahu bu kelime de neymiş?”, “İlk kez duyuyorum” dediğimiz çok an olmuştur. Tuhaflık kelimeleri de bunlardan birisi olabilir. Genel olarak anlamı aşağıdaki kelimeye çıkmaktadır;

Antikalık

Kategoriler
T

Tersbakışımlı

Çoğu zaman “Yahu bu kelime de neymiş?”, “İlk kez duyuyorum” dediğimiz çok an olmuştur. Tersbakışımlı kelimeleri de bunlardan birisi olabilir. Genel olarak anlamı aşağıdaki kelimeye çıkmaktadır;

Antisimetrik

Kategoriler
T

Tanrısamak

Birbirine benzer kelimeleri makale yazarken, sözlük karıştırırken ya da gazetelerin bulmaca köşelerinde zaman harcarken kullanabiliyoruz. Burada Tanrısamak anlamlarına bakacak olursak, bunun en muhtemel kelime anlamı;

Apothéoser

olabilir.

Kategoriler
T

Tekerlekli, Otomobil, Amaksofobi

Çoğu zaman “Yahu bu kelime de neymiş?”, “İlk kez duyuyorum” dediğimiz çok an olmuştur. Tekerlekli, Otomobil, Amaksofobi kelimeleri de bunlardan birisi olabilir. Genel olarak anlamı aşağıdaki kelimeye çıkmaktadır;

Araba

Kategoriler
T

Tekerlek pabucu

Tekerlek pabucu gibi kelimelerin bulmaca çözerken yada bir kitap okurken karşılaştığınız ve anlamını bilmediğiniz kelimeler olabilir. Türkçemizde bunların bulmacada ya da sözlükle alternatiflerini aşağıdaki olma olasılığı vardır;

Arabaların

Kategoriler
T

Tamlayan durumu

Çoğu zaman “Yahu bu kelime de neymiş?”, “İlk kez duyuyorum” dediğimiz çok an olmuştur. Tamlayan durumu kelimeleri de bunlardan birisi olabilir. Genel olarak anlamı aşağıdaki kelimeye çıkmaktadır;

Arabanın

Kategoriler
T

Tavassut, Vasıta, Delâlet

Farklı anlamları olduğu görünse bile, birbirine benzer anlam taşıyan kelimeler Türkçede yaygın şekilde kullanılıyor. Tavassut, Vasıta, Delâlet kelimelerinin buna benzer bir anlamı olabilir;

Aracılık