Kategoriler
T

Toplumdan, Merdüm, Merdümgiriz

Farklı anlamları olduğu görünse bile, birbirine benzer anlam taşıyan kelimeler Türkçede yaygın şekilde kullanılıyor. Toplumdan, Merdüm, Merdümgiriz kelimelerinin buna benzer bir anlamı olabilir;

Mizantrop

Kategoriler
T

Tiftik

Birbirine benzer kelimeleri makale yazarken, sözlük karıştırırken ya da gazetelerin bulmaca köşelerinde zaman harcarken kullanabiliyoruz. Burada Tiftik anlamlarına bakacak olursak, bunun en muhtemel kelime anlamı;

Moher

olabilir.

Kategoriler
T

Tozan, Zerre

Tozan, Zerre gibi kelimelerin bulmaca çözerken yada bir kitap okurken karşılaştığınız ve anlamını bilmediğiniz kelimeler olabilir. Türkçemizde bunların bulmacada ya da sözlükle alternatiflerini aşağıdaki olma olasılığı vardır;

Molekül

Kategoriler
T

Tek erkçi

Altay dil ailesinin bir üyesi olan dilimiz, arapça ve farsçadan bir çok kelime almıştır. Tüm dillerde olduğu gibi benzer anlama gelen kelimeler sıklıkla kullanılmaktadır. Mesela; Tek erkçi kelimelerinin anlamı;

Monarşist

Kategoriler
T

Tek erkçilik

Altay dil ailesinin bir üyesi olan dilimiz, arapça ve farsçadan bir çok kelime almıştır. Tüm dillerde olduğu gibi benzer anlama gelen kelimeler sıklıkla kullanılmaktadır. Mesela; Tek erkçilik kelimelerinin anlamı;

Monarşizm

Kategoriler
T

Tekçi, Birci

Tekçi, Birci kelimelerinin bir ya da birden fazla anlamı olabilir. Bulmacada ya da başka bir kaynakta merak edebileceğiniz bu kelimelerin aşağıdaki gibi anlamları olabilecektir;

Monist

Kategoriler
T

Tekçilik, Bircilik

Çoğu zaman “Yahu bu kelime de neymiş?”, “İlk kez duyuyorum” dediğimiz çok an olmuştur. Tekçilik, Bircilik kelimeleri de bunlardan birisi olabilir. Genel olarak anlamı aşağıdaki kelimeye çıkmaktadır;

Monizm

Kategoriler
T

Tekgövde, Yekpare

Çoğu zaman “Yahu bu kelime de neymiş?”, “İlk kez duyuyorum” dediğimiz çok an olmuştur. Tekgövde, Yekpare kelimeleri de bunlardan birisi olabilir. Genel olarak anlamı aşağıdaki kelimeye çıkmaktadır;

Monoblok

Kategoriler
T

Tek eşli

Farklı anlamları olduğu görünse bile, birbirine benzer anlam taşıyan kelimeler Türkçede yaygın şekilde kullanılıyor. Tek eşli kelimelerinin buna benzer bir anlamı olabilir;

Monogam

Kategoriler
T

Tek eşlilik

Tek eşlilik gibi kelimelerin bulmaca çözerken yada bir kitap okurken karşılaştığınız ve anlamını bilmediğiniz kelimeler olabilir. Türkçemizde bunların bulmacada ya da sözlükle alternatiflerini aşağıdaki olma olasılığı vardır;

Monogami