Kategoriler
T

Taklit etmek, Kopya, Taklidini yapmak

Birbirine benzer kelimeleri makale yazarken, sözlük karıştırırken ya da gazetelerin bulmaca köşelerinde zaman harcarken kullanabiliyoruz. Burada Taklit etmek, Kopya, Taklidini yapmak anlamlarına bakacak olursak, bunun en muhtemel kelime anlamı;

Öykünmek

olabilir.

Kategoriler
T

Tercümeihâl, Hayat hikâyesi, Yaşam öyküsü

Çoğu zaman “Yahu bu kelime de neymiş?”, “İlk kez duyuyorum” dediğimiz çok an olmuştur. Tercümeihâl, Hayat hikâyesi, Yaşam öyküsü kelimeleri de bunlardan birisi olabilir. Genel olarak anlamı aşağıdaki kelimeye çıkmaktadır;

Öz geçmiş

Kategoriler
T

Tin, Töz, Tözlük

Çoğu zaman “Yahu bu kelime de neymiş?”, “İlk kez duyuyorum” dediğimiz çok an olmuştur. Tin, Töz, Tözlük kelimeleri de bunlardan birisi olabilir. Genel olarak anlamı aşağıdaki kelimeye çıkmaktadır;

Öz

Kategoriler
T

Tarihsellik

Tarihsellik gibi kelimelerin bulmaca çözerken yada bir kitap okurken karşılaştığınız ve anlamını bilmediğiniz kelimeler olabilir. Türkçemizde bunların bulmacada ya da sözlükle alternatiflerini aşağıdaki olma olasılığı vardır;

Özelliği

Kategoriler
T

Tekellüf

Türkçemizde ve diğer dillerde, bir kelimenin birden fazla anlamı ya da eş anlamı olabilir. Tekellüf bulmaca anlamı ya da sözlük anlamı aşağıdaki olabilir;

Özeniş

Kategoriler
T

Telhis

Türkçemizde ve diğer dillerde, bir kelimenin birden fazla anlamı ya da eş anlamı olabilir. Telhis bulmaca anlamı ya da sözlük anlamı aşağıdaki olabilir;

Özetleme

Kategoriler
T

Telhis etmek

Birbirine benzer kelimeleri makale yazarken, sözlük karıştırırken ya da gazetelerin bulmaca köşelerinde zaman harcarken kullanabiliyoruz. Burada Telhis etmek anlamlarına bakacak olursak, bunun en muhtemel kelime anlamı;

Özetlemek

olabilir.

Kategoriler
T

Tahassür

Çoğu zaman “Yahu bu kelime de neymiş?”, “İlk kez duyuyorum” dediğimiz çok an olmuştur. Tahassür kelimeleri de bunlardan birisi olabilir. Genel olarak anlamı aşağıdaki kelimeye çıkmaktadır;

Özleyiş

Kategoriler
T

Temessül, Temsil, Asimilasyon

Çoğu zaman “Yahu bu kelime de neymiş?”, “İlk kez duyuyorum” dediğimiz çok an olmuştur. Temessül, Temsil, Asimilasyon kelimeleri de bunlardan birisi olabilir. Genel olarak anlamı aşağıdaki kelimeye çıkmaktadır;

Özümleme

Kategoriler
T

Tacaver

Birbirine benzer kelimeleri makale yazarken, sözlük karıştırırken ya da gazetelerin bulmaca köşelerinde zaman harcarken kullanabiliyoruz. Burada Tacaver anlamlarına bakacak olursak, bunun en muhtemel kelime anlamı;

Padişah

olabilir.