Kategoriler
T

Törelere, Cürüm, Bulmak

Birbirine benzer kelimeleri makale yazarken, sözlük karıştırırken ya da gazetelerin bulmaca köşelerinde zaman harcarken kullanabiliyoruz. Burada Törelere, Cürüm, Bulmak anlamlarına bakacak olursak, bunun en muhtemel kelime anlamı;

Suç

olabilir.

Kategoriler
T

Töhmetlendirmek

Yaklaşık 600.000’den fazla kelime zengini güzel dilimizde, karşımıza hiç duymadığımız kelimeler çıkabilmektedir. Bunlar özellikle kitaplarda, bulmacalarda, sözlüklerde ya da deyimler sözlüğünde karşımıza çıkabilmektedir. Örneğin; Töhmetlendirmek kelimelerinin aşağıdaki gibi tek bir anlamı olabilmektedir. Bu kelimeler için aşağıdakiler olabilir;

Suçlandırmak

Kategoriler
T

Töhmetli

Birbirine benzer kelimeleri makale yazarken, sözlük karıştırırken ya da gazetelerin bulmaca köşelerinde zaman harcarken kullanabiliyoruz. Burada Töhmetli anlamlarına bakacak olursak, bunun en muhtemel kelime anlamı;

Suçlanmış

olabilir.

Kategoriler
T

Tetikçi

Çoğu zaman “Yahu bu kelime de neymiş?”, “İlk kez duyuyorum” dediğimiz çok an olmuştur. Tetikçi kelimeleri de bunlardan birisi olabilir. Genel olarak anlamı aşağıdaki kelimeye çıkmaktadır;

Suikastçı

Kategoriler
T

Tatlı, Bataklık

Altay dil ailesinin bir üyesi olan dilimiz, arapça ve farsçadan bir çok kelime almıştır. Tüm dillerde olduğu gibi benzer anlama gelen kelimeler sıklıkla kullanılmaktadır. Mesela; Tatlı, Bataklık kelimelerinin anlamı;

Sulak alan

Kategoriler
T

Tapınaklarda

Tapınaklarda kelimelerinin bir ya da birden fazla anlamı olabilir. Bulmacada ya da başka bir kaynakta merak edebileceğiniz bu kelimelerin aşağıdaki gibi anlamları olabilecektir;

Sunak

Kategoriler
T

Tasni

Yaklaşık 600.000’den fazla kelime zengini güzel dilimizde, karşımıza hiç duymadığımız kelimeler çıkabilmektedir. Bunlar özellikle kitaplarda, bulmacalarda, sözlüklerde ya da deyimler sözlüğünde karşımıza çıkabilmektedir. Örneğin; Tasni kelimelerinin aşağıdaki gibi tek bir anlamı olabilmektedir. Bu kelimeler için aşağıdakiler olabilir;

Sunî

Kategoriler
T

Takdim etmek, Tutmak

Takdim etmek, Tutmak kelimelerinin bir ya da birden fazla anlamı olabilir. Bulmacada ya da başka bir kaynakta merak edebileceğiniz bu kelimelerin aşağıdaki gibi anlamları olabilecektir;

Sunmak

Kategoriler
T

Takdimcilik

Takdimcilik kelimelerinin bir ya da birden fazla anlamı olabilir. Bulmacada ya da başka bir kaynakta merak edebileceğiniz bu kelimelerin aşağıdaki gibi anlamları olabilecektir;

Sunuculuk

Kategoriler
T

Takdim edilmek

Yaklaşık 600.000’den fazla kelime zengini güzel dilimizde, karşımıza hiç duymadığımız kelimeler çıkabilmektedir. Bunlar özellikle kitaplarda, bulmacalarda, sözlüklerde ya da deyimler sözlüğünde karşımıza çıkabilmektedir. Örneğin; Takdim edilmek kelimelerinin aşağıdaki gibi tek bir anlamı olabilmektedir. Bu kelimeler için aşağıdakiler olabilir;

Sunulmak