Kategoriler
T

Tuzak, Giysi, Evlat

Çoğu zaman “Yahu bu kelime de neymiş?”, “İlk kez duyuyorum” dediğimiz çok an olmuştur. Tuzak, Giysi, Evlat kelimeleri de bunlardan birisi olabilir. Genel olarak anlamı aşağıdaki kelimeye çıkmaktadır;

Tor

Kategoriler
T

Turan, Duran, Yaşayan

Türkçemizde ve diğer dillerde, bir kelimenin birden fazla anlamı ya da eş anlamı olabilir. Turan, Duran, Yaşayan bulmaca anlamı ya da sözlük anlamı aşağıdaki olabilir;

Toran

Kategoriler
T

Tortullaşma

Çoğu zaman “Yahu bu kelime de neymiş?”, “İlk kez duyuyorum” dediğimiz çok an olmuştur. Tortullaşma kelimeleri de bunlardan birisi olabilir. Genel olarak anlamı aşağıdaki kelimeye çıkmaktadır;

Tortulaşma

Kategoriler
T

Tortullaşmak

Tortullaşmak kelimelerinin bir ya da birden fazla anlamı olabilir. Bulmacada ya da başka bir kaynakta merak edebileceğiniz bu kelimelerin aşağıdaki gibi anlamları olabilecektir;

Tortulaşmak

Kategoriler
T

Tortulaşma

Tortulaşma kelimelerinin bir ya da birden fazla anlamı olabilir. Bulmacada ya da başka bir kaynakta merak edebileceğiniz bu kelimelerin aşağıdaki gibi anlamları olabilecektir;

Tortullaşma

Kategoriler
T

Toyluk, Acemilik

Farklı anlamları olduğu görünse bile, birbirine benzer anlam taşıyan kelimeler Türkçede yaygın şekilde kullanılıyor. Toyluk, Acemilik kelimelerinin buna benzer bir anlamı olabilir;

Torluk

Kategoriler
T

Torpido

Çoğu zaman “Yahu bu kelime de neymiş?”, “İlk kez duyuyorum” dediğimiz çok an olmuştur. Torpido kelimeleri de bunlardan birisi olabilir. Genel olarak anlamı aşağıdaki kelimeye çıkmaktadır;

Torpidobot

Kategoriler
T

Tortulaşmak

Altay dil ailesinin bir üyesi olan dilimiz, arapça ve farsçadan bir çok kelime almıştır. Tüm dillerde olduğu gibi benzer anlama gelen kelimeler sıklıkla kullanılmaktadır. Mesela; Tortulaşmak kelimelerinin anlamı;

Tortullaşmak

Kategoriler
T

Totemcilik, Ongunculuk

Farklı anlamları olduğu görünse bile, birbirine benzer anlam taşıyan kelimeler Türkçede yaygın şekilde kullanılıyor. Totemcilik, Ongunculuk kelimelerinin buna benzer bir anlamı olabilir;

Totemizm

Kategoriler
T

Torlak, Toyan, Toylak

Birbirine benzer kelimeleri makale yazarken, sözlük karıştırırken ya da gazetelerin bulmaca köşelerinde zaman harcarken kullanabiliyoruz. Burada Torlak, Toyan, Toylak anlamlarına bakacak olursak, bunun en muhtemel kelime anlamı;

Toy

olabilir.